Hac ve Umreye Niyetlenirken Dua... Spacer
Sitemizi Sitemizi Taşıdık Daha çok İçerik İçin Flatcast.wen.tr sitemizi ziyaret edin

1- Sitemizde 7 Adet Moderatör Alınacaktır.
2- Admin 'e Kadar Yükselme Şansınız Var.
3- Haftanın ve Ayın Üyesi Seçimleri Devam Etmektedir.
4- Sitemiz Yeni Tema ve Konularıyla Karşınızda...
5- Misafirken Sitemizden Faydalanma Oranınız %70 'dir
6-cikiş icin Do not display again tuşunu tıklayiniz
.

İYİ FORUMLAR
Hac ve Umreye Niyetlenirken Dua... Spacer
Sitemizi Sitemizi Taşıdık Daha çok İçerik İçin Flatcast.wen.tr sitemizi ziyaret edin

1- Sitemizde 7 Adet Moderatör Alınacaktır.
2- Admin 'e Kadar Yükselme Şansınız Var.
3- Haftanın ve Ayın Üyesi Seçimleri Devam Etmektedir.
4- Sitemiz Yeni Tema ve Konularıyla Karşınızda...
5- Misafirken Sitemizden Faydalanma Oranınız %70 'dir
6-cikiş icin Do not display again tuşunu tıklayiniz
.

İYİ FORUMLAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  ~*SOHBETYERi_FM~*SOHBETYERi_FM  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  AramaArama  iletişim  

Sitemizi Taşıdık Yeni Sitemizi ziyaret etmek için Linke Tıklayın http://flatcast.web.tr/

Hac ve Umreye Niyetlenirken Dua...

YazarMesaj
°•a$K•meLeqi•°
Genel Moderator
Genel Moderator
°•a$K•meLeqi•°

Nerden Nerden : M@S@LL@R DiY@RiND@N
Lakap Lakap : »FoRuM*KRaLiCeSi™«

Hac ve Umreye Niyetlenirken Dua... Empty
MesajKonu: Hac ve Umreye Niyetlenirken Dua...   Hac ve Umreye Niyetlenirken Dua... Icon_minitimePtsi Ekim 26, 2009 1:54 am

HAC VE UMRE'YE NİYETLENİRKEN DUA
YAPACAĞIMIZ DUALARI ÖNCEDEN BELİRLEMELİ

Dua, ibadetin özü ve kulun kendini Rabb’ine en iyi ifade etme vesilesidir. Bu sebeple orada duasız ve ibadetsiz bir anımız bile olmamalıdır. Yapacağımız duaları, okuyacağımız evrad u ezkarı şimdiden belirlemeli, dua mecmuaları, cevşen, tesbihat, Delâilül Hayrat gibi evrad kitaplarını yanımıza almayı ihmal etmemeliyiz. Ayrıca ellerimizi her açtığımızda kendimizden önce âlem-i İslâm için dua etmeli, Müslümanların fakirlik, cehalet, zulüm, tefrika ve her türlü mağduriyetten kurtulmaları için yürekleri dağlayan dualar etmeliyiz. Ülkemizin birliği ve düzeninin muhafazası, anarşi ve terörün def olması için de avuçlarımızı açmalı ve gözyaşlarımızı ceyhun etmeliyiz.
"Rabbiniz (şöyle) buyurdu: Bana dua edin, size icabet edeyim." (Mü'min: 60)
"(Ey Muhammed) Kullarım sana, benden sorarlarsa, ben şüphesiz onlara pek yakınım. Bana dua edenin duasını bana dua ettiği anda işitir, ona karşılık veririm." (Bakara: 186)
"Dua ibadetin ta kendisidir." (Ebu Davut, Tirmizi)
"İbadetin en üstünü duadır." (Hakim)

HAC VE UMRE'YE NİYETLENİRKEN EDİLMESİ GEREKEN DUA
(SEYYİDÜ'L-İSTİĞFAR)

"Allah'ım! Sen Rabbim'sin. Sen'den başka ilah yoktur. Beni yarattın ve ben senin kulunum ve gücüm yettiğince Sen'in ahdin üzereyim. Yaptıklarımın şerrinden Sana sığınırım. Benim üzerimde olan nimetini biliyor ve günahlarımı itiraf ediyorum. Beni bağışla, zira Sen'den başka hiç kimse günahları bağışlamaz." (Buhari, Müslim, Şeddad b. Evs'ten, Nesai es-Sünen el-Kübra: 4847, 10416)
http://www.Radyo-MasaL.Com

Hac ve Umreye Niyetlenirken Dua...
1 sayfadaki 1 sayfası