Sitemizi Sitemizi Taşıdık Daha çok İçerik İçin Flatcast.wen.tr sitemizi ziyaret edin

1- Sitemizde 7 Adet Moderatör Alınacaktır.
2- Admin 'e Kadar Yükselme Şansınız Var.
3- Haftanın ve Ayın Üyesi Seçimleri Devam Etmektedir.
4- Sitemiz Yeni Tema ve Konularıyla Karşınızda...
5- Misafirken Sitemizden Faydalanma Oranınız %70 'dir
6-cikiş icin Do not display again tuşunu tıklayiniz
.

İYİ FORUMLAR

AnasayfaAnasayfa  ~*SOHBETYERi_FM~*SOHBETYERi_FM  GaleriGaleri  TakvimTakvim  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  AramaArama  SSSSSS  iletişim  

Sitemizi Taşıdık Yeni Sitemizi ziyaret etmek için Linke Tıklayın http://flatcast.web.tr/

Paylaş | 

Gitme Çocuklugum...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
~~su~perisi~~
CaVuŞCaVuŞ

Nerden Nerden : g antep

MesajKonu: Gitme Çocuklugum...   Perş. Ocak 28, 2010 7:43 pm

Gitme Çocuklugum...

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ne güzeldi çocukluğum.Şimdi ufka bakıp düşününce anımsıyorum yüzümde buruk bir tebessümle.Şimdi diyorum kendime ‘ah be değerini bilemedin.’Geride bıraktığım birçok an gibi...Çocukluğum da içimdeki o çocuk tarafımda gideli çok oldu bu bünyeden.Acımasızca tanıttı hayat kendini.Oysa ki ne güzeldi o günler.Sokağın tozlu sokaklarında sabahın ayazında yakar top oynama heyecanı.Yorulmadan,üşümeden,acıkmadan…Saatlerce bir aşağı bir yukarı koşturmalar.Sokağın aksi komşu teyzesinin sinirli bağırışlarından korkup bir köşeye sinip içeriye girmesini beklemeler.’Ezanı duyduğun gibi evde olacaksın…’tembihine uymayıp inadına gece karanlığına kadar saklambaç oynamalar…Sonra da daha kapıdan içeri girer girmez anne terliğinin popo da şaklaması.Acısını bile hissetmiyor insan o anlarda.Çocuksun ya…Her şey güzel çok şey oyun…En çokta yaz gecelerini özlerim çocukluğumdan.Bütün sokağın kadınları kapı önlerine çıkar,bir poşet çekirdeği bir gece de yerdi.Bizde gecenin karanlığında saklambaç oynamanın inanılmaz hazzını alırdık.

Ama şimdi…Gecenin karanlığında tek başıma,yollarda amaçsızca yürüyorum.Ne bulmaya çalıştığım biri var bir duvarın arkasında ne de arkamdan koşup koluma dokunup ‘ebe’ diye bağıran.Hem de bu sefer yoruldum,üşüyorum ve yalnızım…İşte anlıyorum büyüdüm.Büyüdüm ve hayatı gördüm.Gördüm ve çocukluğumu,içimdeki çocuğu kaybettim.Nereye gitti,neden gitti bilmiyorum,anlamıyorum.Ama gitti…Beni böyle yalnızlığa koyup gitti.Büyümek bu olsa gerek işte.

Şimdi,o zamanlar çamura şekil verdiğim gibi hayat şekil veriyor bana.O zamanlar yakar top oynadığım gibi hayat tokadı ile yakıyor canımı.O zamanlar dizim kanadığı gibi kalbim kanıyor çoğu kez.O zamanlar güldüğüm gibi hayat gülüyor halime alay ederek.

Neden,nereye,niçin gitti ki çocukluğum?Ben uğurlamadan,son kez sarılıp yüzüne bakmadan nereye gitti?Bu soruların cevabını ne zamandır veremiyorum kendime.Ne zamandır o zamanlarda ki gibi içten gülemiyorum.Ne zamandır o zamanlarda ki gibi masum değilim insanlara karşı.En kötüsü de ne zamandır o zamanlarda ki gibi ağlayamıyorum…

Senin ne oldugun benim için önemli degil...
Sonuçta gözlerimin baktıgı kadarsın...
Ben o gözleri senden çektigim an..
Hoş bir anı olarak kalacaksın...

Gitme Çocuklugum...
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» YİĞİT "HALİME NE OLUR GİTME"