Sitemizi Sitemizi Taşıdık Daha çok İçerik İçin Flatcast.wen.tr sitemizi ziyaret edin

1- Sitemizde 7 Adet Moderatör Alınacaktır.
2- Admin 'e Kadar Yükselme Şansınız Var.
3- Haftanın ve Ayın Üyesi Seçimleri Devam Etmektedir.
4- Sitemiz Yeni Tema ve Konularıyla Karşınızda...
5- Misafirken Sitemizden Faydalanma Oranınız %70 'dir
6-cikiş icin Do not display again tuşunu tıklayiniz
.

İYİ FORUMLAR

AnasayfaAnasayfa  ~*SOHBETYERi_FM~*SOHBETYERi_FM  GaleriGaleri  TakvimTakvim  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  AramaArama  SSSSSS  iletişim  

Sitemizi Taşıdık Yeni Sitemizi ziyaret etmek için Linke Tıklayın http://flatcast.web.tr/

Paylaş | 

20. Yüzyıl

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
PaTRoN
PaTRoN
PaTRoN

Nerden Nerden : sakarya
Lakap Lakap : kaptan

MesajKonu: 20. Yüzyıl   Perş. Ara. 09, 2010 4:10 pm

Askeri tarih ile ilgilenen arkadaşlarımız için yeni bir konu açmayı istedim. Buna göre; milattan önceden başlayıp, 20. yüzyıla değin süregelmiş bazı önemli savaşlar hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşacağım inşallah.

Konuyu ekseriyetle OSPREY'in kitaplarından edindiğim illustrasyonlarla desteklemeye çalışacağım. Bilgileri ise zaman kıtlığı yaşamamdan ötürü aksi kaynak belirtilmedikçe Wikipedia üzerinden nakledeceğim. Eğer internette kaynak sıkıntısı yaşarsam, elimde mevcut askeri tarih kitaplarından ekleme yapacağım.

Sizlerin de desteğini bekliyorum. Konular hakkındaki bilgilerinizi burada paylaşırsanız başlık tek taraflı ve yavan olmaktan kurtulmuş hale gelir.

Teşvik sizden, tevfik Allah'tan [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

İlk savaşımız Kadeş Savaşı (Savaşın M.Ö. 1274'de yapıldığı antlaşma tarihinin ise M.Ö. 1258 olduğu belirtiliyor)

KADEŞ SAVAŞI

Kadeş Savaşı, Hititler ile Mısır arasında yapılan, tarihdeki en fazla savaş arabasının kullanıldığı söylenen savaştır. M.Ö. 1274 yılında yapılan savaşın nedeni savaşın çıkış nedeni bugünkü Suriye sınırları içinde kalan Amurru ve Amka toprakları gibi büyük ticaret yollarını ele geçirmektir.

Yeni Paylaşım ve Destek sitesi
 Flatcast.web.tr Bütün destekler artı bu siteden devam etmek tedir

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Bizi izlemeye devam edim

Lütfen paylaşımlara
olumlu veya olumsuz yorum yapmayı, & teşekkür etmeyi unutmayın Kırık link bulduğunuz zaman
lütfen bildir butonu ile bize bildirin

veya konu altına mesajazla bildirin
Site Yönetim Kurulu Başkanı PaTRoN
http://patron.forum.st

20. Yüzyıl
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası